Depilacja laserowa w domu – przełom w walce o gładką skórę

Odrastające, kłujące włoski na nogach czy pod pachami to problem, który wielu z nas potrafi zajść za… skórę. Jednorazowe maszynki do golenia czy stosunkowo bolesne w użytkowaniu depilatory pęsetowe i dyskowe są rozwiązaniem doraźnym i mało skutecznym. Chcesz się pozbyć włosków na długi czas? Postaw na depilator laserowy IPL! Co to jest i na czym polega jego działanie? Sprawdź już teraz.

Depilacja IPL – co to właściwie jest? Wyjaśniamy!

Depilacja IPL (nazywana czasem także depilacją świetlną, od jej angielskiej nazwy, czyli Intense Puls Light) to nic innego, jak rodzaj depilacji usuwającej włoski za pomocą impulsów świetlnych o różnej długości fali. Fale te docierają do cebulek włosowych, gdzie je niszczą, powodując ich wypadanie oraz osłabienie. Dzięki temu w miarę upływu czasu owłosienie staje się jaśniejsze i zdecydowanie cieńsze. Aby depilacja była skuteczna, włosek musi mieć przynajmniej 1-3 mm – warto więc przystąpić do niej po kilku dniach od ostatniego golenia.

Warto pamiętać, że ze względu na swoją nieinwazyjność depilacja IPL jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia i skóry. Sprawia to jednak, że zabieg ten musisz powtarzać regularnie – choć z czasem coraz rzadziej.

Domowa depilacja światłem a depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym. Najważniejsze różnice

Depilacja IPL a laserowa – czym różnią się od siebie obie te metody? Na pierwszy rzut oka niczym, o czym świadczy popularność nazwy depilator laserowy IPL, jak czasem określa się depilatory świetlne. W rzeczywistości jest ona używania błędnie, a mechanizm ich działania jest zgoła inny.

Pierwsza różnica polega oczywiście na innym sposobie usuwania włosków. Oba urządzenia generują bowiem inne wiązki światła – laser, który spotkasz w gabinecie kosmetycznym, odznacza się taką samą długością fal. Sprawia to, że jego działanie jest bardziej inwazyjne, dlatego usuwanie włosków musi odbywać się pod kontrolą wykwalifikowanej kosmetyczki.

Depilatory laserowe pozwalają na usunięcie włosków raz na zawsze nawet po kilku zabiegach. W przypadku depilatorów IPL wymaga to znacznie więcej systematyczności i czasu, a efekt nie zawsze kończy się sukcesem.

Na korzyść depilatorów świetlnych przemawiają ich prostota działania oraz znacznie niższa cena. Depilator IPL odznacza się nie tylko niższym kosztem pojedynczego zabiegu, ale i większą wszechstronnością – z powodzeniem mogą po niego sięgnąć osoby z ciemniejszą skórą, co w depilacji laserowej nie zawsze jest możliwe.

Depilator świetlny to także urządzenie, z którego śmiało możesz korzystać na spółkę z innymi osobami np. mamą czy przyjaciółką, co znacznie obniża koszt jego ostatecznego zakupu – to istotne zwłaszcza w przypadku modeli w wyższej półki cenowej.

Polecane depilatory świetlne – nasz wybór

W wyścigu po tytuł najlepszych depilatorów świetlnych w praktyce liczą się wyłącznie 2 marki: Braun oraz Philips. Ich urządzenia z powodzeniem łączą w sobie świetną jakość, bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu owłosienia oraz niebanalny, kobiecy design. Dziś weźmiemy na warsztat 4 popularne modele. Na który z nich postawisz Ty?

Na pierwszy ogień idzie kultowy depilator laserowy Philips IPL BRI958/00. Jak zapewnia holenderski producent, w ciągu trzech zabiegów redukuje on do 92% owłosienia. 12 zabiegów (w odstępach 4 pierwsze zabiegi co 2 tygodnie i 8 co 4 tygodnie) pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą nawet przez 6 miesięcy. Technologia SenseQ automatycznie dobierze optymalne ustawienie światła do odcienia Twojej skóry. Do zestawu dołączono kilka dodatkowych nakładek: uniwersalną do ciała, do pach, bikini oraz delikatnych okolic skóry twarzy, co czyni ten depilator jednym z najbardziej wielofunkcyjnych urządzeń na rynku. Przepiękny perłowo-różowy kolor sprawia, że będzie on oryginalną ozdobą w każdej łazience.

Alternatywą dla modelu IPL BRI958/00 może być depilator BRI955/00. Od swojego poprzednika różni się mniejszą liczbą dodatkowych nasadek: zamiast nasadki do okolic pach i bikini dołączono do niego jedną precyzyjną nakładkę do wielu części ciała.

Jeśli chodzi o depilatory sygnowane logo Braun, warto wspomnieć tu o modelu BRI955/00. Podobnie jak w przypadku depilatorów Philips wyposażono go w czujnik dostosowujący rodzaj wiązek światła do odcienia i specyfiki Twojej skóry. Depilator generuje 125 błysków na minutę, co znacząco skraca czas, jaki zazwyczaj musieliśmy przeznaczyć na pojedynczy zabieg. 3 tryby pracy: zwykły, delikatny i bardzo delikatny pozwolą Ci dopasować jego działanie do konkretnych obszarów ciała – nawet tych wrażliwych.

Zestawienie najciekawszych depilatorów IPL zamyka model Braun MBSEP5, przeznaczony do usuwania włosków z okolic nóg, pach, bikini oraz twarzy. Dzięki bezprzewodowemu działaniu śmiało możesz korzystać z niego, gdzie tylko chcesz – bez konieczności podłączania urządzenia do kontaktu. Dołączone do zestawu etui pozwala na wygodne przewożenie urządzenia bez obaw o jego przypadkowe uszkodzenie w walizce czy w plecaku. Ergonomiczna obudowa ułatwia manewrowanie depilatorem i zapobiega jego wyślizgnięciu się z rąk.