Dentysta Słupsk – zadbaj o swój uśmiech

Prawidłowe leczenie zębów oraz stomatologia estetyczna ma bardzo duże znaczenie i wpływa korzystanie na jakość naszego życia. Stan naszej jamy ustnej niejednokrotnie wymaga ingerencji stomatologa, a leczenie zachowawcze i wdrożenie profilaktyki znacznie ułatwi prawidłowe dbanie o stan naszych zębów oraz zapobiegnie wielu zabiegom, które wymagają większej ingerencji, jak chociażby leczenie kanałowe. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym zapewnią nam piękny uśmiech każdego dnia. 

  • Zdrowy uśmiech – dentysta Słupsk 
  • Leczymy dzieci – stomatolog Słupsk
  • Wybielanie i leczenie kanałowe – kompleksowa obsługa pacjenta

Zdrowy uśmiech – dentysta Słupsk

Odwiedziny gabinetu stomatologicznego bardzo często kojarzą nam się z czymś strasznym i bardzo bolesnym, dlatego tego typu spotkania odkładamy w czasie tak długo, jak tylko się da. Nowoczesna technologia pozwala na wykonywanie wielu usług praktycznie bezboleśnie i bardzo szybko. Zabiegi wykonywane przez stomatologa za pomocą lasera i innych technik nie są odczuwalne dla pacjenta, co pozwala całkowicie zredukować stres tak często towarzyszący podczas leczenia.

Wdrożenie stomatologii ogólnej, jako profilaktyki dotyczącej zachowania zdrowego uzębienia jamy ustnej pozwoli na znacznie rzadsze i mniej kosztowne wizyty, niewymagające dużych ingerencji.

Leczymy dzieci – stomatolog Słupsk

Wyjście do dentysty to wielkie wydarzenie, w szczególności dla małego człowieka, który dopiero w pełni poznaje świat. Dlatego z myślą o najmłodszych gabinet stomatologiczny znajdujący się w Słupsku w swojej ofercie stworzył specjalną wizytę adaptacyjną dla dzieci, dzięki której maluch pozna dokładnie gabinet stomatologiczny, będzie mógł zobaczyć wszystkie dostępne sprzęty oraz skorzystać z fotela dentystycznego i przejechać się na nim w górę lub w dół, tak, jak dzieje się to podczas standardowej wizyty. Wdrożenie dziecka w nieznany świat stomatologii sprawi, że kolejne odwiedziny, podczas których podjęte zostanie leczenie ząbków, nie będą aż tak straszne. 

Aby zapewnić dzieciom oraz rodzicom pełen komfort podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych, leczenie małych pacjentów odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub poprzez podanie słynnego gazu rozweselającego, który ma na celu rozluźnienie pacjenta i zniwelowanie negatywnych odczuć. 

Wybielanie i leczenie kanałowe – kompleksowa obsługa pacjenta

Zdarza się, że nasze uzębienie wymaga zastosowanie specjalnego leczenia, które pozwoli na całkowite uratowanie uzębienia przez wyrwaniem. W takim przypadku niezbędne jest leczenie kanałowe. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest dostarczenie zdjęcia RTG, w celu zobrazowania faktycznego stanu zapalnego, aby lekarz mógł podjąć decyzję o postępowaniu. Leczenie w pierwszej kolejności polega na usunięciu miazgi bakterii, która jest całkowicie martwa lub uległa zakażeniu. Następnie stomatolog musi dokładnie oczyścić kanał zębowy oraz odkazić wszystkie miejsca mające styczność z zakażonymi elementami. Późniejszym etapem jest całkowite wypełnienie wnętrza zęba, który jest już martwy. Ze względu na dość wysoką bolesność wykonywanego zabiegu, każdorazowo robiony jest on w znieczuleniu, tak aby całkowicie wyeliminować odczuwalny ból. 

Dla każdego, kto chce poprawić wygląd swojego uzębienia, przygotowane zostały w ofercie zabiegi wybielające, rozjaśniające zęby, a także umożliwiające zmianę kształtu zębów poprzez nałożenie specjalnie przygotowanych licówek. Pełen pakiet zabiegów możemy zobaczyć na www.medicus-stomatologia.com i podczas pierwszej wizyty wspólnie z lekarzem dobrać odpowiednie dla nas propozycje.