Delikatna grzywka – co musimy o niej wiedzieć?

Czasami budzimy się i dochodzimy do wniosku, że pora coś zmienić w swojej fryzurze. Najprościej będzie postawić na coś w miarę bezpiecznego. Przykładem może się okazać delikatna grzywka. Jednak grzywka grzywce nie jest równa i musimy postawić na dobrze dobraną do siebie grzywkę.

Ścinać czy nie?

Wydawać by się mogło, że cięcie grzywki nie brzmi zbyt poważne. Jednak pamiętajmy o tym, że nawet delikatna grzywka może odmienić całkowicie nasz look. Może podkreślić znacznie naszą twarz czy też całkowicie ją odmienić. Nasza twarz jakby nie było jest znakiem rozpoznawczym. Może się okazać, że zaledwie kilka ruchów nożyczkami spowoduje, że staniemy się zupełnie inną osobą.

Gdy zastanawiamy się czy warto ściąć grzywkę, to powinniśmy zrobić listę zarówno plusów, jak i także minusów posiadania grzywki.

Zalety posiadania grzywki

Na pewno dzięki grzywce mamy możliwość bardzo szybkiej zmiany fryzury. Wystarczy, że grzywkę zaczeszemy na jeden bok czy też na drugi. Oczywiście możemy także pozostawić ją równomiernie na całe czoło. Gdy mamy wysokie czoło, którego raczej nie lubimy, to możemy skorygować go w sposób odpowiedni dobraną grzywką.

Jeśli z kolei marzymy o zmianie fryzury, ale nie chcemy stracić latami zapuszczanych włosów, to grzywka jest świetnym rozwiązaniem. Na sam konie warto dodać, że grzywka jest cały czas modna.

Wady posiada grzywki

Nie ma niczego idealnego. Musimy się także liczyć z tym, że grzywce musimy poświęcić troszkę więcej czasu na stylizację włosów. Problemu nie mają kobiety, z którymi włosy idealnie współpracują.

Pamiętajmy, że grzywka naprawdę szybko rośnie. Centymetry dodatkowe odczuwamy tutaj bardziej niż na normalnej długości włosów. Zatem jeśli chcemy utrzymać odpowiedni kształt grzywki, to nastawmy się na wizyty u fryzjera każdego miesiąca.

Z kolei gdy chcemy zapuścić grzywkę, aby ją zrównać z poziomem  włosów, to musimy się nastawić na bardzo długie miesiące cierpliwego zapuszczania. Dodajmy także, że grzywka się przetłuszcza szybciej. W końcu leży ona na czole oraz ma kontakt bezpośredni ze skórą naszej twarzy. Jej umycie na szczęście jest kwestią jakiś trzech minut.

Warto także dodać, że musimy się same dobrze czuć w grzywce. Bez dwóch zdań. Gdy same nie będziemy się czuć zbyt dobrze, to naprawdę nic dobrego z tego nie będzie. Miejmy to na uwadze. Nasz gust oraz nasze samopoczucie jest najważniejsze. Jednak warto także polegać na fryzjerze, który ma doświadczenie, a więc doradzi nam najlepsze dla nas rozwiązanie. Na pewno warto mu przy takiej zmianie zaufać.