Czym powinna charakteryzować się dobra ekipa sprzątająca?

Zanim zwiążesz się z dostawcą usługi, jaką jest sprzątanie biur, z pewnością sprawdzisz wiele ofert, przeczytasz opinie czy rekomendacje firm sprzątających i rozeznasz ceny. Warto zwrócić też uwagę na personel sprzątający. To on będzie odpowiedzialny za utrzymanie czystości w Twoim obiekcie i to jemu będziesz musiał zaufać, powierzając klucze do swojego biura. Czym powinien charakteryzować się dobry zespół odpowiedzialny za sprzątanie? Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu nowego dostawcy usług? Podpowiadamy.

Najważniejsze cechy personelu sprzątającego

W ekipie sprzątającej przedsiębiorcy najbardziej cenią:

  • sprzątanie biur na wysokim poziomie
  • opiekę i kontrolę koordynatora ekipy
  • zaangażowanie w obowiązki i dokładność
  • dyskrecję i uczciwość
  • dbałość o bezpieczeństwo pracy
  • elastyczność grafiku.

Dzięki powyższym zaletom sprzątanie jest efektywne i nie zakłóca pracy zespołu. A czyste i świeże biura są wizytówką Twojej firmy zarówno w odniesieniu do pracowników, jak i klientów. Jakie jeszcze korzyści odniesiesz ze współpracy z rzetelnym zespołem pracowników sprzątających? Przeczytaj na: https://www.prestiger.pl/sprzatanie-biur/

Dbałość o jakość usługi sprzątania

To właściwie najważniejszy atut dobrego zespołu sprzątającego. Staranność, dokładność, skupienie na obowiązkach, zwracanie uwagi na detale – te cechy są najbardziej pożądane u pracownika odpowiedzialnego za sprzątanie biur.

Najlepiej, gdy personel będzie miał koordynatora zespołu, który bezpośrednio odpowiada za jakość świadczonych usług, godziny pracy zespołu i wszelkie zmiany. Jest on także osobą do kontaktu we wszystkich kwestiach związanych z organizacją pracy czy też wynikłymi problemami.

Jakość świadczonych usług zależy też od używanego sprzętu i środków czystości, ciągłości wykonywania usługi i efektywnego wykorzystania czasu przeznaczonego na sprzątanie biur.

Zaangażowanie osób sprzątających w swoje obowiązki

Współpracę nawiązujesz z firmą, ale to tak naprawdę od osób sprzątających Twoje biura zależy jakość świadczonej usługi. Zasada, która obowiązuje zawsze, niezależnie od branży, brzmi: dobrze traktowani pracownicy angażują się w wykonywane obowiązki. Sumienna ekipa sprzątająca poza wymaganym doświadczeniem i predyspozycjami osobistymi, ma także godziwe wynagrodzenie, dostęp do szkoleń, legalną formę zatrudnienia i niezbędne zezwolenia oraz szacunek i wsparcie przełożonych.

Z dużym prawdopodobieństwem usługi takiej firmy będą droższe niż konkurencji, która nie dba o pracowników. Nawiązując jednak współpracę z profesjonalistami, zyskujesz większą pewność, że osoby, które będą odpowiadały za sprzątanie biur w Twojej firmie, wykonają swoją pracę rzetelnie i dyskretnie, nie zakłócając pracy Twojego zespołu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w serwisie BiznesPolski.com