Czym jest Palo Santo?

Ponoć raz wystarczy zapali Palo Santo, aby ten zapach zapamiętać do końca życia. Jest to bardzo charakterystyczne drewienko, za którym przepadają artyści oraz świat mody. Jest już znane od setek lat. Jego zapach świetnie relaksuje, a dym oczyszcza ze złej energii.

Cóż to takiego?

Drewno Palo Santo było kiedyś stosowane w ludowej medycynie. Obecnie jest wykorzystywanie jako składnik perfum, kosmetyków oraz także olejków eterycznych. Kiedy tylko chcemy sięgamy do dawnych rytuałów urodowych oraz relaksacyjnych, jak i także zaglądamy do horoskopów. Palo Santo wraca do łask jako kadzidełko. W ten właśnie sposób używane one było przed laty. Mieszkańcy Ameryk Południowej głęboko wierzyli w jego właściwości magiczne. Okadzali nim domy oraz ludzi, aby zrobić przestrzeń dla bardzo dobrej energii.

Palo Santo jest hiszpańskim określeniem, które oznacza święte drzewo. Jest powyginane ono, z bardzo licznymi rozgałęzieniami oraz rośnie w Ameryce Południowej oraz w Ameryce Środkowej. Sprzedawane jest powszechnie jako kadzidło w formie niedużych, ale jednak grubych drewienek o kolorze jasnobrązowym, które zdobią czasem także kryształy oraz kwiaty. Obok szałwii białej jest to jedno z naturalnych kadzideł, które są stosowane do smużenia.

Gdzie można to kupić? Na pewno warto poszukać w ezoterycznych sklepach czy też z aromaterapią. Świetnym źródłem jest także Internet. Są dostępne zwykle na sztuki czy też zapakowane w paczuszki po kilka czy też nawet kilkanaście kadzideł.

Palo Santo oczyszczać ma nas ze złej energii, relaksować, odstresować oraz wprawiać w dużo lepszy nastrój. Sprawdza się również w aromaterapii oraz w medytacji. Działa także anty zapalnie oraz antyseptycznie. Co ciekawe nawet odstrasza uciążliwe komary. Ma bardzo delikatny miękki zapach cytrusowy ze słodkim aromatem, który nas bardzo uspokaja.

Jak używać Palo Santo?

Samo smużenie Palo Santo jest niezwykle proste. Wystarczy, że podpalimy koniec drewienka i poczekamy chwilkę. Następnie należy zdmuchnąć ogień w taki sposób, aby Palo Santo żarzyło się wciąż. Można nim oczyszczać zarówno mieszkanie, jak i także siebie. Rozprowadzamy w powietrzu dym, a następnie odkładamy drewienko do naczynka przygotowanego. Możemy użyć talerzyka czy też glinianej czarki. Chodzi o to, aby się spokojnie tliło. Jedno drewienko Palo Santo używać można wielokrotnie, aż się całkowicie spali.

Palo Santo może się także okazać świetnym prezentem urodzinowym czy też prezentem z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na pewno prezent ten okaże się strzałem w dziesiątkę. Na pewno tak będzie.