Czym jest nanoplastia włosów?

Czy zdajesz sobie sprawę na czym polega nanoplastia włosów? Jest to zabieg niezmiernie popularny za granicą. Zdobywa jednak także coraz większą popularność w naszym kraju. Jego założeniem głównym jest wyprostowanie włosów nawet bardzo kędzierzawych oraz kręconych. Sprawia to, że jest dużą konkurencją dla prostowania włosów keratynowego.

Na czym to dokładnie polega?

Okazuje się, że wciąż nie brakuje kobiet, którym zależy na tym, aby mieć włosy mocne, gładkie oraz lśniące. Jednak nie zawsze natura okazała się dla nas łaskawa, a włosy naprawdę wyglądają różnie. Przychodzą tutaj z pomocą różnego rodzaju fryzjerskie zabiegi. Musimy tutaj wspomnieć keratynowe prostowanie włosów. Jednak nanoplastia włosów obecnie jest prawdziwym hitem.

Nanoplastia włosów to zabieg fryzjerski, który prostuje włosy. Musimy dodać przy  tym, że poradzi sobie ten zabieg nawet z włosami najbardziej niezdyscyplinowanymi, kręcony, afro czy też kędzierzawymi. Podczas tego zabiegu w strukturę włosa są wprowadzane aktywne substancje, które nasz kształt włosa znacznie zmieniają.

Składnikiem, który odpowiada za efekt wygładzania oraz wyprostowania jest tak zwana karbocysteina. Jest to połączenie kwasu glioksylowego, kwasu octowego oraz cysteiny.

Jak wygląda sam zabieg?

Włosy na pewno powinny być umyte. Na włosy nie wolno nakładać odżywki czy też innych kosmetyków. Na umyte świeżo włosy aplikuje się preparat specjalny do nanoplastii. Zaczynamy zawsze od nasady włosów. Następnie na włosy nakładamy czepek.

Po około godzinnie należy zmyć wodą preparat oraz także wysuszyć włosy. Kolejnym krokiem jest wyprostowanie włosów przy prostownicy specjalnej. Do prostowania bierzemy dość cienkie pasemka. Każde z pasm należy wygładzić prostownicą pięć bądź piętnaście razy, zależnie od kondycji włosów.

Na sam koniec myjemy włosy szamponem, jak i także nakładamy maskę. Zaleca się stosowanie szamponów delikatnych bez SLS o przyjaznym Ph dla pasm.

Czas zabiegu to między trzy a sześć godzin. Należy zatem sobie zarezerwować nieco czasu. Niezmiernie warte podkreślenia są efekty. Efekty te są widoczne natychmiast po samym zabiegu. Jednak jeszcze bardziej przekonuje nas to, że zabieg ten jest dla włosów w stu procentach bezpieczny.

Różnice pomiędzy nanoplastią a keratynowym prostowaniem włosów

Oba zabiegi wywołać moją bardzo podobny efekt. Chodzi o włosy lśniące, gładkie, mocne oraz bardzo ładnie układające się. Jednak zabiegi te różnią się od siebie. Efekty po nanoplastii są dużo bardziej spektakularne. Jest to niezmiernie ważne. Chyba już wiemy, na który zabieg postawić.