Czym jest balsam Szostakowskiego?

90947940 - hand pouring medication or antipyretic syrup from bottle to spoon. healthcare, people and medicine concept.

Balsam Szostakowskiego to płyn, który jest stosowany na różnego rodzaju problemu z ranami trudno gojącymi się czy też nawet wrzodami żołądka. Od lat jest stosowany na przeróżne problemy skórne, w tym problemy, które są zlokalizowane w miejscach trudno dostępnych jak błona śluzowa naszego układu pokarmowego. Płyn często jest stosowany na odleżyny u unieruchomionych osób czy też przez przebywających przez długi czas w stanie śpiączki. Poza samym leczniczym działaniem wskazuje również ochronne działania przed zimnem, ciepłem oraz promieniami słonecznymi.

Zastosowanie balsamu Szostakowskiego

Balsam Szostakowskiego swoje zastosowanie znajduje głównie w pielęgnacji naskórka oraz także błon śluzowych czy tez skóry. Składnikiem głównym balsamu jest eter poliwinylobutylowy. Jest to gęsty oraz lepki płyn o zabarwieniu bladoróżowym, który się nie rozpuszcza w wodzie. Jest dzięki temu bezpieczny całkowicie oraz nietoksyczny. Nie wnika do ustrojowych komórek czy też do naszych błon śluzowych. Jedyne co to pobudza tkanki do ziarninowania, a także działa w sposób ochronny oraz osłonowy.

Balsam Szostakowskiego pierwotnie stosowany był jako pewnego rodzaju remedium na różnego rodzaju dolegliwości podczas drugiej wojny światowej. Stosowano go także na rady zadane podczas walk, jak i także na odparzenia bądź odmrożenia. Był niezwykle tani oraz miał niezwykle prosta recepturę. Jego konsystencja nie zmieniała się w różnych atmosferycznych warunkach.

Wskazania oraz przeciwwskazania

Głównie balsam Szostakowskiego stosować można w pielęgnacji samego naskórka, który został otarty, uszkodzony czy też jest on narażony na nacisk długotrwały, u osób na przykład unieruchomionych. Można także go stosować jako pielęgnujący skórę środek przy odmrożeniach, oparzeniach termicznych oraz popromiennych oparzeniach. Sprawdza się świetne w leczeniu sporych owrzodzeń.

Niestety Szostakowskiego balsamu nie może stosować każdy z nas. Głównie nie jest wskazany do stosowania u kobiet w ciąży, u dzieci czy też u kobiet karmiących piersią. Nie jest także wskazany u osób, które mają na składnik balsamu alergię.

Opinie o balsamie Szostakowskiego

Balsam ten stosować możemy na skórę zgodnie z potrzebami. Po posmarowaniu miejsca zmienionego chorobowo wystarczy, że przyłożymy gazowy opatrunek. Jednak się sprawdza także stosowany przy czerwonce wewnętrznie, wrzodach żołądka, wrzodach dwunastnicy, nieżycie żołądka, jak i także nadkwasocie. Balsam ma naprawdę świetne opinie także jako dobry środek na żylaki odbytu, które mogą niestety pękać. Powodują przez to bólowe dolegliwości, a balsam stan ten łagodzi oraz także zapobiega zakażeniom.