Czy wiesz, że balejaż na krótkich włosach wygląda przepięknie?

Balejaż na krótkich włosach jest trendem, który już króluje od kilku sezonów. Przy wykonaniu koloryzacji trwałej jednak trzeba pamiętać o pewnego rodzaju zasadach, a główna się sprowadza do wyboru odcienia odpowiedniego blondu. Jaki kolor do nas pasuje? Na pewno to pytanie sobie zadaje bardzo wiele osób.

Jak na czarnych włosach uzyskać balejaż?

Uzyskanie tonacji odpowiedniej pasemek jasnych na włosach ciemniejszych będzie naprawdę sporym wyzwaniem, jeśli mamy naprawdę głęboki kolor włosów. Dlatego w przypadku takim zaleca się profesjonalistą, który na pewno się zaopiekuje nasłonecznieniem sztucznym. Od czego w ogóle powinien zacząć?

Balejaż na krótkich włosach to nic innego jak koloryzacja trwała, która powinna być przeprowadzana dokładnie krok po kroku. Aby móc uzyskać efekt rozświetlenia złocistego, przyjść należy na do fryzjerskiego salonu z odcieniem naturalnym włosów. Na pewno włosy uprzednio farbowane kolidować będą z zabiegiem wielostopniowym zabiegiem rozjaśniania, który trwać będzie sporo czasu.

Dlatego też w dobrych salonach spotkamy się prawdopodobnie z terminologią sunlight. Cóż to oznacza? Oznacza to, że jest to jedna z możliwie najbezpieczniejszych technik farbowania na kolor blond, ponieważ rozjaśnia pasma, dostosowując się do ich odcienia naturalnego.

Na balejaż się składa się kilka tonacji, które są złożone zarówno z blondu głębszego, jak i także tych chłodniejszych refleksów.

Balejaż na włosach krótkich

Musimy przyznać, że chociaż sam balejaż niezwykle jest ciekawa opcją koloryzowania, nie będzie się niestety prezentować świetnie na fryzurze. Trudny do uzyskania efekt naturalny jasnych pasm podkreślą najpiękniej eleganckie fryzury, w stylu obciętych równo bobów o kształcie geometrycznych, czy też włosów rozpuszczonych do ramion.

To właśnie na fryzurach krótszych uzyskać najlepiej taki kolor świetlisty – włosy ciemniejsze u nasady oraz blond pasma z pewnością dodadzą nam świeżości oraz dziewczęcości takowej czuprynce.

O czym powinniśmy pamiętać podczas przygotowań fryzury krótkiej do koloryzacji? Zanim się oddamy w ręce specjalistów, upewnij się, że nasze końcówki są w bardzo dobrym stanie (oczywiście niefarbowane) oraz, że same pasma nie są ani zniszczone, a tym bardziej przesuszone.

Jak powinniśmy dbać o swoją koloryzację?

Balejaż tak naprawdę daje efekty trwały, który wymagał będzie jedynie podrasowania delikatnego we fryzjerskim salonie co trzy bądź też cztery miesiące. Jest to o tyle wygodne, że nie musimy przychodzić specjalnie do fryzjera, aby nam odnowił odrosty, które mają wpływ na samą naturalność fryzury.