Czy trwała na włosach to hit czy też kit?

Jeśli marzymy o frywolnych lokach czy też delikatnych falach to świetnie trafiłaś. W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma już dosyć włosów oklapniętych, którym brak objętości. W takich wypadkach poratuje nas trwała na włosach. Wiele osób z zabiegiem tym ma skojarzenia negatywne, ale nie obawiajmy się. Nowoczesne metody trwałej są w pełni bezpieczne oraz delikatne dla naszych włosów. Same efekty są zadowalające oraz wpływają pozytywnie na wygląd kosmyków naszych.

Czy taka fryzura jest modna?

Kiedyś trwała na włosach była fryzjerskim hitem. Najbardziej popularna była w latach osiemdziesiątych. Jednak z czasem szał na trwałą znacznie osłabł. Co więcej trwała zaczęła się nam kojarzyć z kiczem na włosach. A jak sytuacja wygląda dzisiaj? Czy w dalszym ciągu jest passe?

W żadnym wypadku. Naprawdę bardzo wiele się zmieniło. Zmienia przede wszystkim uległy wszelkie kosmetyki, których używamy do ondulacji. Te obecnie stosowane są o wiele łagodniejsze dla naszych włosów. W związku z tym zabieg sam w sobie jest o wiele bezpieczniejszy, a efekt bardziej precyzyjny oraz przewidywalny. Nie stosuje się już dzisiaj wałków drewnianych, które chłoną płyny, przez co stare oraz nowe środki się mieszały ze sobą, co skutkowało efektami niepożądanymi. Fryzjerzy współcześnie korzystają z wałków plastikowych, które nie tylko są lekkie, ale także nie chłoną chemicznych środków, które są używane podczas zabiegu.

Jaki można uzyskać efekt?

Efekt trwałej ondulacji dostosować można do potrzeb indywidualnych oraz także do preferencji. Szeroki wybór wałów o przeróżnych kształtach i wielkościach umożliwiają zaplanowanie dokładne grubości oraz także kształtu loków. Przy pomocy wałków cienkich uzyskać można cienkie sprężynki czy też afro kultowe. Loki naturalnie wyglądające otrzymamy przy zastosowaniu grubych wałków. Zaś skręt nieregularny oraz fale delikatne osiągniemy przy użyciu papilotów. Czasami trwała jest wykonywana dosłownie na kilku pasmach. Jednak decyzja tutaj leży tylko i wyłącznie po stronie fryzjera. Poradźmy się go. Dzięki temu wypowiedzieć się może prawdziwy specjalista. My jako amatorzy mamy nie do końca wiedzę na wystarczającym poziomie.

Musimy także dodać, że na trwałą decydować się mogą zarówno kobiety z normalnymi, jak i także cienkimi czy też pasmami farbowanymi, ponieważ we fryzjerskich salonach są dostępne różnego rodzaju trwałe ondulacje (dwufazowa, na gorąco, ziołowa, kwaśna czy też zasadowa), które się dobiera w sposób odpowiedni do rodzaju włosów oraz także stanu włosów.

Dobry fryzjer doradzi nam właściwy dla nas zabieg.