Czy na małym kawałku ogrodu możemy sami zbudować plac zabaw?

Obecnie okres pandemiczny zamknął nas w domu. Często nie mamy pomysłu na zagospodarowanie czasu dla naszych pociech. A za oknem mamy kawałek przestrzeni pomiędzy drzewami. Małe projekty sprawią nam dużą radość.

Co jest lepsze – zaprojektować samemu, czy zatrudnić eksperta?

Na pewno będzie ciekawiej, kiedy sami wykonamy takie miejsce. Powinniśmy wziąć pod uwagę wiek dzieci, płeć i ich zainteresowania. Jednak najważniejsze w tym przedsięwzięciu będzie to, aby stworzyć im bezpieczną, kolorową i wymarzoną strefę zabaw. A w tym pomoże nam firma ELS Poland. Posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz bezpiecznej nawierzchni, łatwej i szybkiej w montażu i do tego bezpiecznej. Doradzi nam też w wyborze i odpowie na pytania. Warto dodać też, że ich maty dopasowują się do podłoża i się nie odwijają. Dlatego są bezpieczne.

Bezpieczeństwo czy praktyczność – co wybrać?

Skoro już dysponujemy zapleczem i mamy koncept na zbudowanie np. domku na drzewie, czy zjeżdżalni dla malucha, czy stojącej huśtawki, to teraz wystarczy zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych pociech. Zapewnić im dojście do domku i bezpieczne zejście. Wyjście na zjeżdżalnię i bezpieczne zjeżdżanie oraz huśtanie się. Tym właśnie katalizatorem będą maty gumowe na plac zabaw – najczęściej polecane przez firmę ELS Poland. Amortyzują one upadki i chronią przed poślizgnięciem się. Kiedy będziemy mieć pod nogami takie maty, można będzie zapomnieć o bolesnych upadkach i siniakach oraz otarciach. W dodatku mają one wysoką odporność na ścieranie się, a dzięki odpowiednim stabilizatorom, kolory są odporne na zmiany klimatyczne, czyli praktyczność i długotrwałość w użytkowaniu zimą i latem  

Czy pójść w kolory czy w zieleń?


Najlepszymi ekspertami w tej dziedzinie będą nasze dzieci. I to ich należy o to pytać, jaka powinna być mata gumowa na plac zabaw. Czy ułożyć mozaikę czy szachownicę, czy witrażyk? Musimy też pamiętać o dopasowanie barwy do otoczenia i elementów służących do zabawy. Będą to huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki. Trapy i ścianki wspinaczkowe, piaskownice i tory z przeszkodami. Niepowtarzalna i wyjątkowa kolorystyka tych mat dopasuje się do każdego placu zabaw, a estetyka zapewni komfort w użytkowaniu i wpasuje się w krajobraz ogrodu.