Czy dieta wege to rozwiązanie dla każdego?

Aktualnie żywność drożeje w zastraszającym tempie przekraczającym 20-30%, a w niektórych przypadkach nawet 50% (oleje). W takim przypadku dieta wege wydaje się optymalnym rozwiązaniem, a do tego bardzo zdrowym na dłuższą metę. Ale czy taki sposób odżywiania to naprawdę rozwiązanie dla każdego i czy posiada jakieś ograniczenia? W odpowiedzi pomoże wege sklep.

W jaki sposób najlepiej dopasować sposób odżywiania?

Jedna z głównych zasad dotyczy dopasowania sposobu odżywiania do posiadanej grupy krwi. Inaczej odżywia się grupa krwi 0, a inaczej A i inne. Niektóre grupy krwi preferują bardziej produkty mięsne, ponieważ taki organizm lepiej rozpoznaje i trawi białka pochodzące od zwierząt właśnie. Z drugiej strony występują grupy krwi wykorzystujące w pełni potencjał produktów wegetariańskich, warzyw, owoców, past. Co w takim przypadku może zaproponować wege sklep? Przede wszystkim tofu dobrze wpływające na pracę jelit, klasyczne uszka z kapustą i grzybami leśnymi do podgrzania w mikrofalówce, galaretki stanowiące doskonałe źródło witamin na początek lub zakończenie dnia. Diety warzywno-owocowe sprawdzają się mocno w okresie oczyszczania organizmu z toksyn i można stosować je sezonowo wraz z obniżaniem cen niektórych grup produktów spożywczych. Przestawianie jadłospisów od czasu do czasu do dobry pomysł, ponieważ ciało nie przyzwyczaja się tylko do jednego sposobu podawania pożywienia, ale musi działać w bardziej zróżnicowany sposób. To wpływa na szybszy metabolizm i utrzymanie solidnej sylwetki nawet w średnim wieku.

Dlaczego wyspecjalizowane sklepy wege to dobry pomysł dla pasjonatów dietetyki?

Rezygnacja ze zwykłych zakupów spożywczych na rzecz wege sklepów, znacznie bardziej wyspecjalizowanych to najczęściej dobry pomysł i zapewniający prawidłowe wyniki odżywiania. Warto w każdym przypadku potwierdzić źródło pochodzenia produktów spożywczych. Przyda się eliminacja laktozy, glutenu, soli, sztucznych barwników i chemicznych pochodnych. Im mniej chemii w pożywieniu, niezależnie od stylu dietetycznego, tym lepiej, chociaż z tym coraz trudniej.