Czekolady ręcznie robione — prezent dla każdego

Czekolady ręcznie robione to słodkości, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Trudno się temu dziwić — nie tylko doskonale smakują, lecz również cieszą oczy. Czekolada ręcznie robiona znakomicie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby — drugiej połówki, członka rodziny czy przyjaciela. Jak powstają tego typu słodycze? Dlaczego warto ich spróbować?

Czekolady ręcznie robione na prezent

Czym czekolady robione ręcznie różnią się od tych produkowanych masowo? Najczęściej powstają one w niewielkich manufakturach, co pozwala krok po kroku śledzić proces wytwarzania słodyczy. Czekolada regionalna ręcznie robiona bazuje na wysokiej jakości składnikach. Jednym z nich jest kakao Criollo, które stanowi poniżej 5% światowej produkcji. Jest ono trudne w uprawie, dając niski plon. To odmiana delikatna, która charakteryzuje się niezwykle rozbudowaną paletą smaków i aromatów. W kakao Criollo wyczuwalne są nuty owoców, kwiatów oraz przypraw. Czekolady ręcznie robionesą gwarancją niepowtarzalnych, wyjątkowych, unikatowych doznań. Czekolady ręcznie robione świetnie nadają się na prezent na różne okazje. Z powodzeniem można je wręczyć zarówno żonie, jak i przyjacielowi, tacie czy współpracownikowi. Czekolada ręcznie robiona jest oferowana między innymi przez sklep internetowy Mercado. Cena produktu, jakim jest czekolada ręcznie robiona zaczyna się tam już od około 10 złotych.

Czekolady rzemieślnicze — dlaczego warto?

Czekolady rzemieślnicze — dlaczego warto zdecydować się na ich zakup? Słodkości tego typu są niepowtarzalne. Nawet jeżeli są one produkowane z identycznych składników i mają takie same dodatki, każda tabliczka jest jedyna w swoim rodzaju. Chodzi tutaj zarówno o wygląd czekolady, jak i jej smak. Czekolada rzemieślnicza jest wytwarzana z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składników i nie zawiera jakichkolwiek sztucznych dodatków. Tym, co wyróżnia słodycze rzemieślnicze jest także wyrazisty smak oraz krótki termin ważności. Rzemieślnicze czekolady skutecznie rozpieszczą każde, nawet najbardziej wymagające podniebienie. Ich producenci stawiają na niebanalne połączenia smakowe. W składzie takich słodyczy mogą się znajdować niestandardowe składniki, takie jak na przykład sól morska lub zielony pieprz. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o artystycznym charakterze takich czekolad. Przypominają one małe dzieła sztuki, ciesząc oko. Sprawia to, że znakomicie nadają się na prezent, na przykład urodzinowy czy imieninowy. Jeżeli wysokiej jakości czekolada rzemieślnicza jest tym, czego szukasz, koniecznie zapoznaj się z ofertą, jaką przygotował sklep internetowy Mercado.pl. Znajdziesz tu unikalne słodkości, takie jak chociażby biała czekolada bez cukruz liofilizowaną truskawką, czekolada ruby z czarną porzeczką czy czekolada mleczna bez cukru z maliną i mandarynką.