Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły? Czy są jakieś cenne wskazówki?

Każdy sobie zdaje sprawę, że długie oraz mocne paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Niestety nie wszystkie są hojnie obdarowane przez matkę naturę. Paznokcie się łamią oraz rozdwajają w momentach najmniej oczekiwanych. W związku z tym ciężko jest osiągnąć długość pożądaną. Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły?

Postawmy na odżywkę

Wzmacniacz, utwardzacz czy też inne serum, które znacznie odżywi nasze paznokcie, powinny być absolutną podstawą pielęgnacji codziennej. To one sprawią między innymi, że paznokcie będą twardsze oraz bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Warto zatem nakładać minimum jedną warstwę każdego dnia. Uchronimy dzięki temu nasza płytkę paznokciową przed pęknięciami oraz dodatkowo ją odżywimy. Czy mamy jeszcze jakieś propozycje co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły?

Na pewno warto pamiętać o stosownym nawilżaniu. Paznokcie przesuszone są niezmiernie podatne na uszkodzenia. Szczególnie zimą, gdy mamy do czynienia z bardzo ostrym powietrzem, pamiętać powinno się o ich nawilżaniu regularnym. W celu tym możemy użyć kremu dowolnego czy też oleju. Wcierajmy go dokładnie nie tylko w samą płytkę paznokcie, ale także w skórki, które otaczają go.

Odstawmy aceton i używajmy rękawic

Gdy wybieramy zmywacz do paznokci, to koniecznie zwracajmy uwagę na to, aby nie zawierał on acetonu. Ten jakże szkodliwy składnik jest przyczyną najczęstszą łamania oraz także rozdwajania się paznokci. Na rynku na szczęście istnieje bardzo dużo zmywaczy w bezacetonowej wersji. Ta zmiana mała naprawdę zrobi dużo dobrego dla naszego manicure codziennego.

Pamiętajmy także o tym, aby za każdym razem, gdy myjemy naczynia, to powinniśmy zabezpieczyć naszą skórę rękawicami. Uchronimy dzięki temu swoje paznokcie przed wpływem szkodliwym substancji chemicznych, które pochodzą chociażby z płynu do mycia naczyń.

Nie obgryzajmy paznokci

Obgryzanie regularnie paznokci doprowadzić może do zmniejszenia się ich samej powierzchni. Oznacza to nic innego jak to, że nawet gdy się je uda zapuścić, to będziemy mieli trudność z samym uzyskanie ich rozmiaru „normalnego”. Enzymy, które są zawarte w ślinie rozpuszczają płytkę paznokcia. Tym samym sprawiają, że jest ona cienka, rozdwojona oraz także podatna na złamania.

Oczywiście pomocna okaże się także fachowa pomoc. Regularne wizyty u doświadczonej kosmetyczki jak najbardziej są pomocne. Nikt inny jak właśnie fachowa kosmetyczka nie nawilży naszych paznokci, nie wytnie skórek czy też nie nada kształtu paznokciom. Wybierzmy jednak sprawdzoną kosmetyczkę.