Co powinien zawierać zestaw ogrodowy?

Zestaw ogrodowy jeśli chodzi o meble to praktyczne rozwiązanie pozwalające na to, aby dzięki jednemu zakupowi, szybko urządzić ogród, taras lub większy balkon. Co jednak powinien zawierać taki komplet oraz jak upewnić się, że będzie on dobrany także pod względem praktycznym?

Pełny zestaw ogrodowy z sofą na duży metraż

Patia, tarasy i inne miejsca na zewnątrz naturalnie przyciągają nas, zwłaszcza gdy robi się cieplej. A gdy są one odpowiednio zaprojektowane, dodają przestrzeni życiowej domu i stanowią tło dla zabawy i relaksu. Tak więc, podczas zakupów mebli na zewnątrz, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak funkcjonalność, komfort i materiały, oprócz podstaw, takich jak koszt i rozmiar. Kupowanie mebli na zewnątrz obejmuje podobny proces do kupowania mebli wewnętrznych, ale środowisko zewnętrzne wiąże się z pewnymi specjalnymi względami. 


Jeśli chodzi o pełny zestaw ogrodowy, to najczęściej zawiera on sofę, szezlong, niską pufę oraz stolik. Oczywiście wielkość takiego kompletu może być różna i wpływ na to ma przede wszystkim sofa, która jak się okazuje, wcale nie musi być tylko jedna. Często bowiem mamy do czynienia z jedną dużą oraz dwiema mniejszymi, ewentualnie z dużym narożnikiem, który wygląda naprawdę estetycznie. Dopełnieniem jest też nierzadko fotel, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych kompletów mebli ogrodowych. 

Zestaw ogrodowy ze stołem

Dla osób, które zamiast sofy wolałyby krzesła, także mogą zdecydować się one na taką opcję. Krzesłom towarzyszy zazwyczaj wyższy stół, często rozkładany, który pozwala na wygodne spożywanie posiłków podczas różnego rodzaju imprez. Liczba krzeseł w takim komplecie to najczęściej od 6 do 8 sztuk, choć możliwy jest też zakup jeszcze większych zestawów. Można także dokupić mniejszy stolik  z tego samego zestawu oraz ulokować go np. w pobliżu grilla.

Mini komplet na taras

Nieco mniejsze zestawy sprawdzą się też na balkonach w blokach. Oczywiście tutaj szczególnie ważne jest miejsce, które można zagospodarować. Dlatego też przed zakupem trzeba dokładnie określić, jakie powinny być optymalne wymiary takich mebli, aby możliwe było swobodne przemieszczanie się po balkonie i to także wtedy, gdy będzie znajdowało się na nim kilka osób.

Jak doskonale widać, tak naprawdę dostępnych rozwiązań jeśli chodzi o zestawy mebli do ogrodu jest naprawdę wiele. Wybór zależy więc przede wszystkim od miejsca, które ma się do zaaranżowania, a także od tego, jak dużo go potrzeba, aby móc gościć przyjaciół i rodzinę oraz wspólnie spędzać wolny czas. Poszukaj wytrzymałych mebli, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń i budżet. Elementy, które służą wielu celom, mogą wyeliminować potrzebę zakupu dodatkowych mebli i pozostawić więcej miejsca na ulubione zajęcia na świeżym powietrzu. Na przykład otomana lub stołek ogrodowy może służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia dla gości. Prosta ławka może stać samodzielnie lub przylegać do stołu jadalnego na świeżym powietrzu. Wybierz meble na taras z myślą o funkcjonalności, aby w pełni wykorzystać często używane przestrzenie zewnętrzne.