Co może zastąpić środki czyszczące ?

W trosce o stan środowiska naturalnego, a także o własne zdrowie wiele osób stara się zrezygnować ze środków do czyszczenia i sprzątania zawierających tak zwaną mocną chemię. Okazuje się, że w wielu przypadkach nie są potrzebne żadne środki czyszczące – ani te chemiczne ani zawierające mniejszą ilość szkodliwych substancji. Urządzenie parowe wykorzystują tylko i wyłącznie wodę. Zasada działania jest niezwykle prosta – do zbiornika wlewamy wodę i podgrzewamy ją do temperatury wrzenia.

Wytworzona para sprężana jest pod odpowiednim ciśnieniem i stanowi naturalny, doskonały środek czyszczący. Urządzenia parowe nie generują żadnych kosztów oprócz energii zużytej na podgrzewanie wody. Czyszczą różnego rodzaju powierzchnie szybko i skutecznie. Po sprzątania w powietrzu zamiast ostrego zapachu środków czystości odczuwa się miły zapach i uczucie świeżości.

Jak wybierać urządzenie parowe do sprzątania?

Marka BISSELL należy do amerykańskiej firmy wyspecjalizowanej w urządzeniach do sprzątania różnych powierzchni. Oprócz różnego rodzaju odkurzaczy od przemysłowych do domowych posiada w swojej ofercie również urządzenia parowe. Najprostsza myjka parowa w cenie około 200 złotych to niewielki sprzęt który może posłużyć do sprzątania małych powierzchni, trudno dostępnych miejsc – na przykład fug, mycia luster i szyb.


BISSELL Power Fresh to mop, który w zależności od zastosowanej końcówki posprząta zarówno wykładzinę dywanową jak i parkiet lub panele podłogowe. Najbardziej zaawansowane urządzenie parowe to BISSELL Vac&Steam, które łączy w sobie funkcje klasycznego odkurzacza z mopem parowym. Wszystkie urządzenia marki BISSELL są wyjątkowo przyjazne w obsłudze, i co ważne nie zajmują dużo miejsca w mieszkaniu. W sklepie internetowym sklep.bissell.pl można zaopatrzyć się w odkurzacze, urządzenia parowe a także wszelkie niezbędne części zamienne typu filtry czy końcówki.

Dlaczego warto korzystać z urządzeń parowych?

Są w pełni ekologiczne i nie wymagają stosowania żadnych płynów i środków do szorowania. Oprócz wyjątkowo dokładnego czyszczenia zastępują dezynfekcję prawie całkowicie likwidując bakterie, zarazki i grzyby. Są lekkie i proste w obsłudze, nadają się nawet dla osób o gorszej kondycji fizycznej. Są też niezwykle uniwersalne – czyszczą dokładnie w zasadzie wszystkie rodzaje powierzchni z jakimi możemy spotkać się w domu. Każdy kto uwierzy w moc urządzeń parowych i wypróbuje je osobiście z pewnością nie powróci do starych odkurzaczy, ścierek, szczotek i mopów.