Co kupić na Dzień Ojca? Whisky!

Co kupić na Dzień Taty? Każdego roku, gdy nadchodzi czerwiec, kwestia ta rozpala internet i nie daje spokoju wszystkim tym, którzy pragną obdarować tatę czymś wyjątkowym. Musimy uczciwie zaznaczyć, że na pytanie, co można kupić na Dzień Taty, istnieje wiele poprawnych odpowiedzi. Tata może bowiem ucieszyć się z intrygującej książki, płyty uwielbianego w czasach szkolnych zespołu, gustownego zegarka czy… wybornego trunku. Jaką whisky na prezent możemy polecić w szczególności w tym przypadku? Zachęcamy do lektury!

Szkocka whisky dla taty – wybór dla konesera!

A zatem co kupić na Dzień Taty, jeśli wiemy, że wprost przepada on za mocnymi specjałami o intensywnym aromacie i wybornym smaku? Naturalnie klasyczną szkocką whisky single malt. Taką jak np. Ben Bracken Speyside Single Malt Scotch Whisky 32, trunek zachwycający zarówno swoją piękną, miedzianą barwą, jak i atrakcyjnym aromatem i niezrównanym smakiem. Wśród dominujących zapachów warto wyróżnić przede wszystkim drzewo sandałowe, bergamotkę i świeże kwiaty, gałkę muszkatołową czy toffi. Jeśli natomiast chodzi o nuty smakowe tej specjalnej whisky prezentowej, tata z pewnością zachwyci się akcentami kawy, chleba bananowego, agrestu i nektarynki.

A która z kolei whisky dla taty w stylu blended może okazać się strzałem w dziesiątkę? Długo moglibyśmy wymieniać nasze propozycje. Jeśli jednak tata jest silny jak byk, nie ma lepszego wyboru niż Lack Bull Kyloe 50%. Ta potężna whisky prezentowa zawdzięcza swoje cenne właściwości idealnej kompozycji whisky single malt i whisky zbożowych oraz leżakowaniu w najlepszych beczkach po Sherry i Bourbonie.

Zestaw do whisky na prezent – idealny na Dzień Taty!

Gdy pragniemy podarować ojcu butelkę z whisky na prezent, z pewnością powinniśmy zadbać o to, by wybrany trunek był wyjątkowy pod względem jakości. Ale to nie wszystko. Jeśli bardzo chcemy zachwycić tatę pomysłowością, możemy postawić na podarunek specjalny, taki jak zestaw do whisky na prezent. Miłośnik szkockiej z pewnością będzie zachwycony zestawem zawierającym łagodną i elegancką Cardhu wraz z dwoma szklankami. Mamy też pomysł na coś idealnego dla amatorów trunków z zielonej Irlandii – Clontarf Trinity Irish Whisky 40% 3X200ML. Co takiego możemy powiedzieć o tej pozycji? Oddajmy głos ekspertowi. – Interesujący nas zestaw tworzą trzy buteleczki zawierające najbardziej charakterystyczne whiskey z portfolio Clontarf Whiskey Company – tłumaczy sommelier portalu Winnicalidla.pl. – Szczęśliwy degustator będzie miał okazję skosztować Irish Whiskey Single Malt, Irish Whiskey Reserve oraz Irish Whiskey Classic Blend. Każda z wyjątkowych propozycji producenta pozwala poznać inne oblicze irlandzkiej whiskey. Dla miłośników specjałów z Zielonej Wyspy pozycja obowiązkowa.

Duża whisky na prezent? Prezent dużego kalibru!

Poszukując whisky dobrej na prezent dla taty, warto zwrócić uwagę nie tylko na właściwości zapachowo-smakowe specjału, lecz także na pojemność butelki, do której został przelany. Bowiem nawet jeśli tata spodziewa się od nas upominku w postaci którejś z wyśmienitych whisky, z pewnością będzie bardzo pozytywnie zaskoczony, jeśli zamiast klasycznej butelki 0,7 otrzyma… butelkę o pojemności litra, półtora czy nawet 1,75! Które marki mogą zaoferować wyjątkowo duże whisky na prezent? Między innymi Ballantine’s, Johnnie Walker, J&B czy też Famous Grouse. Wybierz whisky dla taty… z rozmachem!

Pamiętajmy, że dobra whisky na prezent to nie jedyny z ekskluzywnych trunków, na które możemy się zdecydować, zachodząc w głowę, co kupić na Dzień Taty. Miłośnik luksusowych mocnych napitków z radością odda się degustacji klasycznej brandy czy Koniaku. Zawsze warto pomyśleć też o dobrej wódce w stylizowanej butelce. A może najlepszym trunkiem na tę wyjątkową okazję okaże się ognista meksykańska Tequila? Wybierzmy sami, to przecież my znamy naszego tatę najlepiej! Najwyższej jakości alkohole z całego świata zarezerwujesz za pośrednictwem Winnicy Lidla.