Bransoletki z hematytem – stylowa biżuteria o nieprzeciętnych właściwościach

Bransoletki z hematytem należą do biżuterii, która pasuje większości kobiet. Warto podkreślić, że są kupowane nie tylko ze względu na właściwości dekoracyjne, ale i walory prozdrowotne. Hematyt noszony blisko ciała ma regulować pracę układu krążenia. Co warto wiedzieć o noszeniu hematytowych bransoletek? Jak wybrać biżuterię dla siebie i na prezent?

Bransoletki z hematytem – biżuteria o wyjątkowych właściwościach

Hematyty to kamienie, które występują przede wszystkim w ciemnych kolorach – od czarnego po ciemnoszary (choć spotkamy również kamienie o barwie złotej lub brązowej). Wiele z nich posiada charakterystyczny srebrny połysk. Warto zdawać sobie sprawę, że kamień ten zawiera nawet 70% czystego żelaza. Już tysiące lat temu wykorzystywano go w celu leczenie niedokrwistości.

W czasach starożytnych traktowano hematyt jako kamień wojowników (sproszkowanego hematytu używano nawet do malowania ciała przed walką). Miał on symbolizować siłę, odwagę i nieustępliwość.

Specjaliści zajmujący się właściwościami kamieni naturalnych przekonują, że noszenie hematytowych bransoletek może pomóc w odzyskaniu spokoju ducha i pewności siebie. Bransoletki z tym kamieniem warto założyć na ważne spotkanie, pomogą w trakcie sytuacji, które nas onieśmielają. Jeżeli chcemy wzmocnić działanie hematytów, powinniśmy łączyć je z biżuterią wykonaną z kryształów górskich (hematyt ma pomóc naładować kryształ górski energią). Bardzo ważne jest, żeby unikać moczenia tego typu dodatków w wodzie.

Sprawdź Promocje na bransoletki z hematytu w sklepie Manoki

Bransoletki z hematytem – biżuteria na każdą okazję

Elegancje bransoletki z hematytem należą do ozdób, które sprawdzą się na każdą okazję. Możemy nosić je zarówno na co dzień, jak i do pracy czy na wielkie wyjścia. Koniecznie pamiętajmy, o dopasowaniu hematytowej bransoletki do naszego typu urody. Jeżeli jesteśmy osobami o drobnej budowie ciała, warto jest wybierać biżuterię z kamieniami o niewielkiej średnicy. Zbyt masywne bransoletki mogą okazać się w naszym przypadku przytłaczające.

Warto jest zdecydować, czy zależy nam na bransoletce z samych hematytów, czy podobają się nam modele z dodatkowymi ozdobami. Jeżeli chcemy kupić hematytową bransoletkę z metalowymi ozdobami, zadbajmy o to, żeby były one wykonane z hipoalergicznej stali nierdzewnej (jest ona surowcem, który bez obaw mogą nosić nawet alergicy).

Do czego założyć hematytową bransoletkę?

Wielką zaletą bransoletek z hematytami jest fakt, że możemy założyć je niemal do wszystkiego. Hematyty dostępne są w neutralnych kolorach, dlatego pasują do każdej stylizacji. Możemy nosić je samodzielnie lub też łączyć (co jest w tym sezonie szczególnie modne) z inną biżuterią. Bransoletki z hematytami będą pasowały do bransoletek wykonanych z innych kamieni naturalnych (a zwłaszcza kryształów górskich), stali szlachetnej, skóry naturalnej, sznurka, rzemienia i innych.

Czy możemy kupić bransoletkę z hematytami na prezent?

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby kupić bransoletkę z hematytami jako upominek. Kiedy kupujemy biżuterię dla kogoś, musimy pamiętać, żeby dobrać odpowiedni rozmiar (możliwe jest również zamówienie bransoletki na wymiar). Jeżeli nie możemy dostać odpowiedniego rozmiaru, warto jest wybierać bransoletki ze stalowym łańcuszkiem pozwalającym na regulację ich szerokości. Biżuteria z hematytami będzie doskonałym prezentem dla kobiety w każdym wieku, preferującej różne style ubierania. Możemy podarować ją córce, mamie, siostrze, przyjaciółce, cioci, a nawet babci.