Bluzki damskie we wzory – jak je nosić?

Bluzki damskie stanowią bardzo uniwersalne rozwiązanie na każdą okazję. Spisują się one świetnie zarówno podczas towarzyskich spotkań, jak i dnia spędzonego w pracy. Bez względu na okoliczności, warto jednak znać zasady noszenia wzorzystych bluzek. Z czym je łączyć?

Popularne wzory na bluzkach

W ostatnim czasie popularnością cieszą się wyraziste ubrania, które od razu przyciągają wzrok. Na wybiegach pojawiają się bardzo kolorowe propozycje, zarówno w postaci odzieży wierzchniej, jak i spodni czy właśnie bluzek. Obecnie na rynku znaleźć można wiele ubrań tego typu, które pozwalają na podkreślenie całej stylizacji, zachowując stylowy wygląd.

Bluzki damskie zwykle są pokryte motywami geometrycznymi, roślinnymi lub zupełną abstrakcją, która nie przypomina żadnego znanego wzoru. Często liście czy kwiaty są także łączone z paskami, trójkątami oraz kółkami. Takie kompozycje od razu przyciągają wzrok i sprawiają, że cała stylizacja zyskuje zupełnie nowy charakter. Wiele bluzek damskich tego typu ma również ciekawe kolory.

Bluzki we wzory dla kobiet mogą przyjmować zupełnie różne postaci. Popularnością cieszą się motywy, które można łatwo zestawiać z innymi częściami garderoby. Obecnie jednak duże znaczenie ma oryginalność, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawić taką odzież z kolorowymi spodniami czy innymi elementami garderoby pokrytymi wyrazistymi motywami. Wyjątkowe bluzki damskie we wzory znajdziesz w kolekcji Denim Delight sklepu Olsen.

Wzorzyste bluzki cieszą się popularnością głównie latem. Wówczas motywy roślinne wpisują się w słoneczny klimat i pasują idealnie do słomkowych kapeluszy czy sandałków. Oprócz dopasowania bluzki do własnych preferencji ważne jest bowiem zadbanie o jej odpowiednie skomponowanie z pozostałymi elementami garderoby. W takim przypadku można stworzyć wyjątkową stylizację na miarę aktualnych trendów.

Łączenie wzorzystych bluzek z innymi ubraniami

Wzorzyste bluzki pasują idealnie do zwykłych jeansów czy spodni w kolorze czarnym, białym, beżowym lub szarym. Takie zestawienie tych elementów garderoby jest bez wątpienia najbezpieczniejsze. Łączenie wzorów zgodnie z określonymi zasadami pozwala jednak na stworzenie jeszcze ciekawszych stylizacji.

Jeśli na bluzce dominuje konkretny kolor, można zestawić go ze spodniami, spódnicą czy marynarką o takiej samej barwie. Podobnie jest także w przypadku motywów. Bluzka w kratkę dopasuje się idealnie do dolnych części garderoby, które są ozdobione zbliżonym wzorem. Wówczas warto zachować barwę motywu lub jego kształt tak, by choć jeden element był spójny dla obu ubrań.

Bluzki we wzory wyglądają dobrze również w połączeniu z akcesoriami w odpowiednich kolorach. Mowa tu zarówno o paskach, jak i torebkach, apaszkach czy nawet butach. Czasami można dostać spodnie i chustki pokryte dokładnie takimi samymi motywami, co stanowi ciekawą całość. Wówczas bluzka powinna być jak najbardziej stonowana, dopełniając stylizację, ale nie oznacza to, że musi być ona jednolita.