Bez cukru i glutenu – zdrowe słodycze

Nie ma już hipermarketu, gdzie nie było by półki z żywnością bezglutenową. To z pewnością ucieszy osoby, dla których spożywanie produktów z glutenem wiąże się z nieprzyjemnym, a nawet niebezpiecznymi dla zdrowia objawami.

Osoby zmagające się z celiaklią nie mogą jeść nic, co przygotowano z pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa, a więc w uproszczeniu z mąki i jej pochodnych. Oprócz przyczyn zdrowotnych dieta bezglutenowa promowana jest jako zdrowsza. Wiele osób ulega temu trendowi kupując przeróżne produkty, nie zawsze wysokiej jakości. Glutenu nie zawiera między innymi ryż, kukurydza, ziemniaki, tapioka, soja, maniok, warzywa i owoce a także mięso. W przypadku słodyczy nie jest łatwo upiec ciasta bezglutenowe. Często dodaje się do nich sztuczne składniki spulchniające, aby ciasto nabrało lekkości i estetycznego wyglądu. Sam brak glutenu nie oznacza, że produkt można zaliczyć do tak zwanej zdrowej żywności. Równie ważne, a może ważniejsze jest zastąpienie sztucznych dodatków naturalnymi składnikami.

Gdzie kupić ciasta bezglutenowe?

Niejestemzcukru.pl to firma, która prezentuje nowatorskie podejście do wszelkiego rodzaju słodyczy. Produkty bez cukru, bez glutenu, a także dedykowane zwolennikom diety wegańskiej nie tylko doskonale smakują, ale wyglądają jak znane nam od lat pyszne torty i ciastka. Dzięki specjalnej technice wypieku nie są suche i nieapetyczne niczym większość masowo produkowanych ciasteczek i batoników. W niejestemzcukru.pl każdy produkt ma precyzyjnie opisany skład i osoby, które ze względów zdrowotnych muszą unikać pewnych składników mogą poczuć się bezpiecznie. Produktów z niejestemzcukru.pl nie powstydziła by się najlepsza cukiernia. Ozdobione owocami wyglądają wyjątkowo apetycznie. Można się cieszyć nimi na miejscu, w kawiarni lub zamówić w sklepie albo przez stronę internetową. Oprócz stałej oferty niejestemzcukru.pl poleca również okolicznościowe torty na zamówienie.

Z czego piecze się ciasta bezglutenowe?

Brak klasycznej mąki wcale nie oznacza uboższej oferty ciast, ciasteczek i słodyczy.
Powstają z mąki ziemniaczanej, mąki kukurydzianej, oleju, owoców. Niejestemzcukru.pl stosuje nawet specjalny, bezglutenowy proszek do pieczenia. Ciasta ozdabiane są świeżymi owocami. Oprócz ciast bezglutenowych miłośnicy słodkości mogą zamówić także kruche tarty, czekoladki i batoniki z różą, z kokosem czy syropami z owoców. Słodycze bezglutenowe zazwyczaj nie zawierają również cukru i są o wiele mniej kaloryczne niż ich zwykłe odpowiedniki. Słodycze mogą być zdrowe !