Aranżacja łazienek 2021 – sprawdź jak zaprojektować modne łazienki!

Każdy z nas pragnie stylizacji, która odpowie naszym najskrytszym marzeniom. Mogą być to nowoczesne trendy i najciekawsza kolorystyka w połączeniu z nietuzinkowym wyglądem mebli, a mogą to być też projekty łazienek wykorzystujące klasyczny czy też rustykalny styl. Jak dużo ludzi, tak i dużo jest projektów i sposobów na przygotowanie tej małej, lecz jakże istotnej przestrzeni.

Aranżacja łazienek 2021 – sprawdź jak zaprojektować modne łazienki!

Każdy z nas pragnie stylizacji, która odpowie naszym najskrytszym marzeniom. Mogą być to nowoczesne trendy i najciekawsza kolorystyka w połączeniu z nietuzinkowym wyglądem mebli, a mogą to być też projekty łazienek wykorzystujące klasyczny czy też rustykalny styl. Jak dużo ludzi, tak i dużo jest projektów i sposobów na przygotowanie tej małej, lecz jakże istotnej przestrzeni.

W celu wybrania odpowiedniego sprzętu i upewnienia się, że mamy do czynienia z odpowiednio zaprojektowanym projektem, gdzie każdy detal, nawet najmniejszy, idealnie komponuje się z pozostałymi elementami w całość, warto sprawdzić trendy łazienkowe i dowiedzieć się która aranżacja łazienek 2021 roku odpowie nam i naszym wymaganiom najbardziej.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na kolorystykę i motyw 

Aranżacja łazienki to nie tylko zakup pięknej umywalki czy świetnych mebli. Musimy zadbać o wszystkie elementy i zdecydować się na konkretną kolorystykę czy konkretny motyw, aby łazienka nie tylko prezentowała się świetnie jako kompletny wystrój, ale także i pasowała do reszty mieszkania – czy to właściwie wykorzystując kontrast czy po prostu kontynuując stylistykę zastosowaną w przedpokoju.  Warto jednak sprawdzić dostępne trendy łazienkowe i zorientować się czy jest w nich coś, co bezproblemowo przypadnie nam do gustu.

Modne łazienki to nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale także i klasycyzm. Oczywiście możemy też pomyśleć nad stylem glamour, który to charakteryzuje się sporą uniwersalnością i pozwoli nam na to, aby wykorzystać modne kafelki i cieszyć się połyskującą, przestrzenią, która powinna, lecz w dzisiejszych projektach nie musi nawiązywać do przepychu, jaki odnotować mogliśmy w epoce baroku.

Dosyć sporym przeciwieństwem – zarówno pod względem epoki na której styl bazuje jak i z uwagi na samo wykonanie, jest loft. Loftowa łazienka to prosta, minimalistyczna opcja, która przede wszystkim skupia się na funkcjonalności i na tym, aby przestrzeń była industrialna i jak najbardziej „surowa”. Dlatego bardzo często stosuje się takie widoczne materiały jak, na przykład, beton, drewno, czy cegła.

Łazienka skandynawska to natomiast opcja gwarantująca czystość i skupienie na odcieniach bieli, szarości, czy też w niektórych przypadkach na beżach. Propozycje te są zazwyczaj jasne, lecz w celu zachowania odpowiedniego kontrastu wykorzystuje się drewno w najróżniejszych wariantach. Ponadto, len, kamień, czy też elementy wełniane mogą okazać się kluczem do sukcesu łazienki skandynawskiej.

Dodatkowo wybierzmy właściwe wykończenie wnętrza

Jeśli już podejmiemy decyzję odnośnie wnętrza, a stylizacji i aranżacji łazienek jest bardzo dużo, to czas zacząć myśleć nad tym jakie wyposażenie łazienki wykorzystać. Czy mamy wystarczająco miejsca na wolnostojące wanny? A może wolimy prysznic i baterie łazienkowe zajmujące mniej miejsca?

Ostateczna decyzja zależy od nas i naszych preferencji, lecz musimy zadbać o to, aby oprócz wyglądu, nasza przestrzeń była też funkcjonalna i odpowiednio zagospodarowana, a więc w przypadku małych łazienek wanna wolnostojąca, choć jest idealną opcją i może też być traktowana jako początek domowego spa, to zajmuje bardzo dużo miejsca i w żaden sposób nie zmieści się w aranżacji łazienki.

Jeśli chodzi o modne wyposażenie łazienki i wybór właściwej sanitarki, to przede wszystkim musimy kierować się jakością. Jeśli myśleliśmy, że budżetowe rozwiązanie okaże się stosunkowo atrakcyjne, to niestety, tak nie będzie. Prawidłowe wykończenie i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów to

podstawa z uwagi na to, że warunki łazienkowe nie są najłatwiejsze. Przede wszystkim spora wilgoć nieco ogranicza nasze możliwości i, na przykład, jeśli nie planujemy odpowiednio zabezpieczać drewnianych elementów olejem, warto zdecydować się na materiały drewnopodobne, które to oferują wygląd drewna, lecz są o wiele trwalsze.

Klasa wykonania także istotna 

Ponadto same modne płytki czy też baterie łazienkowe to nie wszystko, co nas interesuje. Musimy też pamiętać o tym, aby kabina prysznicowa oferowała nam grube szkło, a także właściwy wymiar. Oczywiście uwzględnić możemy też łazienkę w kolorze czarnym – a dokładniej rzecz biorąc jej elementy.

Co prawda czarne wanny są rzadkie i nie rekomendowane dla większości, to dla odważnych i osób z idealnie obmyśloną łazienką mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście nie zastosujemy takiej kolorystyki wszędzie – czerń nie sprawdzi się w stylu glamour czy skandynawskim, lecz już w loftowym jak najbardziej. Obecnie łazienki w stylu glamour to najmodniejsze łazienki 2021 roku.

Dla osób niezdecydowanych i wiecznie szukających idealnego rozwiązania polecić możemy wykorzystanie usług profesjonalistów, którzy to przygotują dla nas projekt łazienki. W ten sposób podpowie nam czy lepiej będzie zastosować obłe kształty w łazience, które to modne były w latach 70-tych i na nowo wracają do łask, czy może ciekawiej zaprezentuje się kanciasta i prostokątna forma, która to dziś dominuje w większości aranżacji łazienek. 

Domowe Spa czy Salon Kąpielowy to kolejne ciekawe pomysły na aranżację łazienki, w nadchodzącym sezonie ponadto będą królować płytki w kolorze „słoneczna żółć” z dodatkami drewna – stwierdza Pan Maciej Balcerek z agencji Perfect Space