Alicja Resich Modlińska o swoim odejściu z TVP

Wiemy doskonale, że Alicja Resich Modlińska odeszła jakiś czas temu z TVP oraz związała się z inną stacją – Polsatem. Dziennikarka otwarcie przyznaje, że z Telewizją Publiczną pożegnała się sama. Nie została wyrzucona, chociaż pojawiły się takie plotki. Przyznała w niedawnym wywiadzie, że roszady polityczne zniszczyły Telewizję Polską.

Kariera Alicji Resich Modlińskiej

Alicja Resich Modlińska jest obecna od lat w dziennikarstwie. Stawiała swoje pierwsze kroki w radiowej Trójce, a później się związała właśnie z TVP. W telewizji tej prowadziła słynny „Wieczór z Alicją”. Przyznaje jednak, że początki naprawdę były trudne.

Telewizja wyrobiła w niej umiejętność zachowywania zawsze zimnej krwi i to w najróżniejszych sytuacjach. Początki raczej miałam słabe. Chciała zawsze od dziecka zostać pisarką czy też tłumaczką. Uważa, że gdyby się tak stało, to miałaby święty spokój. Jednak bardzo jej się podobało „Studio 2”, które prowadziła z Bożeną Walter. W nim także byli Edward Mikołajczyk oraz Tadeusz Sznuk. Podobała jej się nowa formuła.

O Telewizji Publicznej

Jak Alicja Resich Modlińska przyznała otwarcie, nie została w żadnym wypadku wyrzucona z TVP. Dziennikarka bowiem sama podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Telewizją Polską. Co więcej zrobiła to już trzy razy.

Okazuje się, że rzeczywiście odchodziła z Telewizji Polskiej już trzy razy. Żegnano ją oraz witano za każdym razem niezmiernie miło. Owszem, co po niektóre osoby z dużą radością żegnała, a inne z olbrzymim zadowoleniem witałam. Wiemy doskonale, że show-biznes rodzi naprawdę wiele emocji skrajnych. Odeszła w po raz pierwszy na początku dziewięćdziesiątym lat do Studia A, które było odpowiedzialne za produktów programów „Wieczór z Alicją” oraz „W bliskim planie”. Za drugim razem odchodziła, gdy zarząd się zmienił na lewicowy. Wówczas prezesem był Robert Kwiatkowski. Zaczęto likwidować programy poprzednie.

Dziennikarka również wyznała, że na nią naciskano w sprawie tematyki przeprowadzanych wywiadów przez nią.

Program „Wieczór z Alicją” przed telewizorami gromadził do ośmiu milionów widzów. Z kolei „W bliskim planie” powyżej miliona widzów. To były zdecydowanie najlepsze projekty. Niestety żaden z tych projektów się nie ostał. Niestety roszady polityczne zniszczyły Telewizję Polską. Okazuje się, że Alicja Resich Modlińska zrezygnowała, gdy cały czas naciskano na nią, że powinna mówić głównie z gośćmi o seksie.

Ostatni raz odeszła z TVP, kiedy stanowisko prezesa piastował już Jacek Kurski, co jej się zdecydowanie nie spodobało.