5 porad, które pozwolą Ci zadbać o Twojego mężczyznę!

Drogie Panie, czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym, jak dbać o swojego mężczyznę? Czasem zapominamy, że faceci też potrzebują naszej uwagi i troski. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was 5 prostych, ale skutecznych porad, dzięki którym Wasi mężczyźni będą czuć się docenieni i zadbani. Czytajcie dalej i dowiedzcie się, jak zadbać o swojego mężczyznę i utrzymać z nim silną i zdrową relację.

Dbaj o zdrowie i psychikę

Staraj się przygotowywać dla niego zdrowe posiłki i podejmujcie wspólnie aktywność fizyczną. Pomóż mu też rozwiązywać problemy i wsparcie go emocjonalnie. Razem wyznaczajcie swoje cele, dbajcie o badania profilaktyczne oraz prawidłowe codzienne nawyki. Zdrowe życie to więcej energii na bycie razem. Nie bój się poruszania kwestii zdrowia psychicznego. Pamiętaj, że mężczyźni znacznie częściej tłumią swoje problemy emocjonalne co skutkuje np. wyższą liczbą samobójstw mężczyzn. Normalizuj terapię, leczenie psychiatryczne, mów o swoich odczuciach. Wszystko co pomoże mu się otworzyć jest bardzo dobrym krokiem.

Szanuj i podziwiaj

Szanuj jego pracę i pasje. Zachęcaj go do rozwoju zawodowego i wspieraj w jego zainteresowaniach. Nie lekceważ jego obowiązków i pamiętaj, że każdy z nas potrzebuje czasu dla siebie. Nie oznacza to oczywiście, że musisz chwalić swojego mężczyznę, ponieważ wyniósł śmieci, niemniej jednak warto od czasu do czasu dać mu znać, że dostrzegasz i doceniasz jak wiele robi dla was i jak wiele potrafi. Praw komplementy, jeśli widzisz powody – doceniaj w gronie znajomych. Każdy z nas lubi być przecież chwalony.

Nie zapomnij o udanym pożyciu

Seks nie jest w związku najważniejszy ale trudno wyobrazić sobie udaną relację bez niego. Pamiętaj więc o tym, by wciąż dbać o to, by ogień między Wami się nie wypalił. Nie oznacza to oczywiście jedynie gotowości na każde jego żądanie – Ty również masz prawo do swoich. Dowiedz się o czym marzy i jak te fantazje zrealizować. Tutaj znajdziesz poradnik, który pozwoli Ci zrobić dobrego loda! Jednocześnie sama również bądź aktywna, nie bój się mówić o tym co lubisz i jak zadbać o twój komfort i satysfakcję. To działa jak najlepszy afrodyzjak.

Bądź oparciem

W trudnych chwilach bądź dla niego wsparciem i pomocą. Słuchaj go i wspieraj w podejmowaniu decyzji. Co ważne, nie oznacza to, że masz służyć radą w każdej jego problemowej sytuacji i pomagać we wszystkim. O wiele ważniejsze jest wysłuchanie oraz wspieranie w decyzjach, które podejmuje. Możesz mieć pewność, że to doceni.

Daj przestrzeń (i sama z niej korzystaj)

Każdy z nas potrzebuje czasem trochę samotności i przestrzeni dla siebie. Pamiętaj, że nie zawsze musisz być razem i zawsze możesz pozwolić mu na chwilę wolności. Mężczyźni nie przepadają za kobietami-bluszcz. Oczywiście, dobrze jest mieć wspólne pasje i znajomych ale warto również czasem się rozłączyć i zająć się np. swoim hobby. Paradoksalnie sprawia to, że staniesz się w jego oczach bardziej atrakcyjna a jednocześnie każde z was spełni się na swojej płaszczyźnie.

Więcej kobiecych porad znajdziesz na portalu dla kobiet Kobiecystyl.pl