3 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, kupując włóczki

Chcesz zacząć swoją przygodę z rękodziełem? Dzierganie wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Jednak zanim przystąpisz do pracy, musisz zaopatrzyć się w akcesoria, które będą Ci do tego niezbędne. Obecnie na rynku znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju motków. Zastanawiasz się nad tym, jak wybrać włóczki, które będą najlepsze dla początkujących? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci 3 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów.

Włóczki – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Można powiedzieć, że włóczka włóczce nierówna. Jeżeli to dla Ciebie pierwsze kroki przy robótkach ręcznych, to warto abyś postawił na odpowiednie produkty. Zły dobór takich akcesoriów może spowodować, że się zniechęcisz i uznasz, że takie spędzanie wolnego czasu nie jest dla Ciebie atrakcyjne.

1. Określ swoje potrzeby

Zanim zaczniesz rozglądać się po sklepach, powinieneś zastanowić się nad tym, jaka technika Cię interesuje – druty czy szydełko. Do każdej z nich przyda Ci się innego rodzaju materiał. Ponadto przemyśl, jaki projekt chcesz wykonać. Do szalika, koca, narzutki czy zabawki mogą przydać Ci się innego typu motki.

2. Wybierz grubość włóczki

Pierwszym z parametrów, które powinny Cię zainteresować, jest grubość włóczki. Dla początkujących dobrym wyborem są raczej grube motki. Dlaczego? Dzierganie przy użyciu takiej nici jest prostsze – a przy tym ewentualne błędy czy niedociągnięcia są trudniej zauważalne niż w przypadku cieniutkich nici. Dlatego właśnie gruby koc czy szalik to świetny pomysł na początek, by nie stresować się zbytnio podczas tworzenia.

3. Dopasuj materiał

Nieobojętny jest także rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest motek. W przypadku, gdy dopiero zaczynasz i sam nie jesteś pewny, czy tworzenie rękodzieła to Twoja bajka, powinieneś zainwestować we włóczki o syntetycznych włóknach. Są zdecydowanie trwalsze oraz tańsze niż ich naturalne odpowiedniki. Gdy poczujesz się pewniejszy w dzierganiu, możesz przejść na kolejny etap i zdecydować się na naturalne produkty.

Podsumowując, kupowanie włóczki wcale nie jest takie trudne, o ile wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę. Internauci, którzy szukają ciekawych motków, często decydują się na zakupy na https://niteczka.pl/. Niteczka to e-sklep stworzony przez pasjonatów, którzy dbają o to, aby mieć w swoim asortymencie włóczki łączące w sobie trwałość i najnowsze trendy. Zaopatrzysz się tam w wysokiej jakości artykuły, które przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i profesjonalistom.