3 koreańskie kosmetyki z kwasem BHA

Kosmetyki z kwasami na dobre weszły do oferty firm kosmetycznych i trudno wyobrazić sobie bez nich walkę z niedoskonałościami. Znakomicie regenerują skórę, łagodzą stany zapalne i zmniejszają trądzik. To właśnie dzięki nim problematyczna i wymagająca cera zawdzięcza swój promienny wygląd. Jeśli więc walczysz z trądzikiem, cera jest zanieczyszczona i pełna zaskórników, postaw na kurację kwasem salicylowym i wybierz kosmetyki z kwasem BHA, który ma bardzo dobre działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Koreanki cenią gładką cerę, najlepiej z efektem “glow”. Dobrze jednak wiedzą, że podstawą prawidłowej pielęgnacji jest oczyszczanie skóry. Kosmetyki z kwasem BHA wykazują dużą skuteczność w procesie złuszczania naskórka – działają w głębszych warstwach skóry, usuwają martwe komórki, oczyszczają pory i zapobiegają powstawaniu nowych zmian. Spłycają również zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia. Dlatego kuracja kwasami cieszy się wśród Azjatek ogromną popularnością. Oto nasza lista, a na niej 3 kosmetyki z kwasem BHA do domowej pielęgnacji, które można kupić na stronie https://beautikon.com/collections/kosmetyki-z-kwasami-aha-i-bha.

Tonik oczyszczająco-złuszczający z kwasem salicylowym: COSRX BHA Blackhead Power Liquid

To właśnie toniki złuszczające w dużej mierze decydują o efekcie „glow”, skutecznie poprawiając wygląd cery. Zwalczają trądzik, zaskórniki i przebarwienia. Doskonale też przygotowują skórę na przyjęcie aktywnych składników w kolejnych etapach. Tonik COSRX swoją przeciwtrądzikową moc zawdzięcza recepturze i betainie salicylanu będącej innowacyjną formą kwasu salicylowego. To zapewnia mu podwójne działanie – kosmetyk oczyszcza skórę z obumarłego naskórka oraz nadmiaru sebum i jednocześnie łagodzi. Obecność w składzie witaminy B3 (niacynamidu) redukuje przebarwienia potrądzikowe, a kwas hialuronowy przyjemnie nawilża i rewitalizuje skórę, zapewniając świeży i wypoczęty wygląd.

Przeciwtrądzikowy, punktowy krem na niedoskonałości: Pyunkang Yul Acne Spot Cream

W walce z wypryskami nie może zabraknąć dobrego kremu. Pyunkang Yul oferuje produkt, który działa miejscowo na zmianę i robi to wielokierunkowo: wycisza stany zapalne, łagodzi zaczerwienienia oraz przeciwdziała tworzeniu się przebarwień i blizn. Roślinne wyciągi o właściwościach antybakteryjnych i złuszczających, zmniejszają z kolei skłonność do zaskórników i krostek, a pracę gruczołów łojowych regulują witaminy z grupy B.

Przeciwtrądzikowa maska w płachcie: Pyunkang Yul Acne Dressing Mask Pack

Ekstrakt z kory wierzby białej to naturalne źródło kwasu salicylowego (BHA) i poza kremem znajdziemy go także w masce. Ekstrakt posiada potwierdzoną naukowo skuteczność w walce z trądzikiem, obumarłym naskórkiem oraz nadprodukcją sebum. Nasączona esencją płachta maski dopełni więc kompleksowo domową pielęgnację skóry trądzikowej, dzięki czemu przyspieszy jej odnowę komórkową, zapewniając skuteczną ochronę.